"Chodzę do szkoły, różne stopnie zbieram..." już
2
2
9
9
6
6
Days
1
1
9
9
Hours
0
0
4
4
Minutes
4
4
3
3
Seconds

logo BIP

lekcje

 

 

 

 

 


 

 

Strefa nauczyciela

Jeśli Twoim zdaniem coś powinno znaleźć się na tej stronie, albo widzisz błąd, napisz do mnie:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(nie tylko) Matematyczne dokonania

DSC 0125 001Wielkim sukcesem w postaci uzyskania tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych w bieżącym roku szkolnym może poszczycić się uczennica siódmej klasy - Weronika Karolina Staniszewska.  Konkurs wymagał szerokiej wiedzy matematycznej, często przekraczającej zakres materiału opacowywanego na lekcjach oraz niestandardowego, twórczego myślenia. Składał się on z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Weronika na każdym z nich uzyskała co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia. 

Za takim dokonaniem przyszło nie tylko zaszczytne miano, ale też inne korzyści: najwyższa pozytywna ocena klasyfikacyjna z matematyki (celujący), którą z przyjemnością wstawiłem, zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty oraz pierwszeństo przy przyjmowaniu do szkół ponadpodstawowych.

Systematyczna praca Weroniki przyniosła też inny sukces: uzyskanie wyniku bardzo dobrego w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Tym sposobem nasza uczennica znalazła się w gronie najlepszych spośród prawie pięciu tysięcy uczestników z naszego regionu. Inny z naszych uczniów - Kacper Korsakowski - przygotowywany przez panią Renatę Razin, otrzymał w tym konkursie wyróżnienie

Na koniec należy też powiedzieć o tym, że do Weroniki należy najwyższa średnia ocen spośród wszystkich uzyskanych przez uczniów naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym. A to wciąż nie jest ostatnia pozycja na liście jej sukcesów. O tych przeczytacie w kolejnych artykułach. 

Weronice i Kacprowi gratuluję dokonań i życzę kolejnych - jeszcze większych. Pośród innych uczniów mam nadzieję zaś odkryć kolejne talenty.

  • DSC_0118-001
  • DSC_0125-001
  • DSC_0128-001
  • DSC_0327
  • DSC_0333

Simple Image Gallery Extended

 

Joomla Templates by Joomla51.com