"Chodzę do szkoły, różne stopnie zbieram..." już
2
2
9
9
6
6
Days
1
1
9
9
Hours
0
0
3
3
Minutes
5
5
4
4
Seconds

logo BIP

lekcje

 

 

 

 

 


 

 

Strefa nauczyciela

Jeśli Twoim zdaniem coś powinno znaleźć się na tej stronie, albo widzisz błąd, napisz do mnie:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DSC 0921   W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  konkursach i projektach historycznych, z których kilka zakończyło się dużym sukcesem. Ogromna w tym zasługa uczennicy klasy VII Weroniki Staniszewskiej, która została laureatką XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjra Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczpospolitej”. Razem z Pawłem Kisielem z klasy II gim., wzięła udział 6 listopada w etapie szkolnym, 10 stycznia w etapie rejonowym, który odbył się w Grajewie i 5 kwietnia w etapie wojewódzkim w Klubie Garnizonowym w Białymstoku. Ostatecznie Paweł zajął II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych na etapie rejonowym (więcej można przeczytać tutaj). Trzeba też dodać, że jest to konkurs organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Weronika reprezentowała również z Gabrysią Lewończyk z klasy III gim., Bartkiem Jankowskim i Pawłem Kisielem z klasy II gim. naszą szkołę na gali w Krakowie w podsumowaniu Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Kamienie Pamięci. Nieznany Bohater Niepodległości (tutaj więcej).

   Weronika razem z Sandrą Olszewską i Aleksandrą Popławską z klasy III gim. brały też udział w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych „Orzeł Biały nasza duma”, którego organizatorem był Senat RP i „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, według pomysłu IPN Oddział w Warszawie.

  Sandra i Ola po raz drugi zostały finalistkami ogólnowojewódzkiego konkursu historycznego z zakresu epoki renesansu „Mikołaj Kopernik i jego czasy”, którego finał odbył się w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku (szczegóły tutaj).

Dominika Puczyłowska z klasy VII uzyskała wyróżnienie w konkursie na prezentację multimedialną zorganizowanym z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przez Gminne Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu.

  • DSC_0906
  • DSC_0914
  • DSC_0921
  • IMG_2734

Simple Image Gallery Extended

 

 

 

Joomla Templates by Joomla51.com