Koniec roku szkolnego za:
1
1
5
5
2
2
Days
0
0
2
2
Hours
1
1
8
8
Minutes
5
5
2
2
Seconds

logo BIP

lekcje

 

 

 

 

 


 

 

Strefa nauczyciela

admin
 

Jeśli Twoim zdaniem coś powinno znaleźć się na tej stronie, albo widzisz błąd, napisz do mnie: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

35 20190522 141835

Dnia 22.05.2019 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy IV i III pod opieką p. Małgorzaty Sobocińskiej, p. Doroty Korzun oraz p. Grażyny Ogórkis. O godzinie 5:00 wyruszyliśmy z Krasnopola i jechaliśmy bardzo długo. Do Warszawy dotarliśmy o godzinie 10:00. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przywitania się z panią przewodnik i podziwiania panoramy miasta z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Następnie spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta, gdzie pani przewodnik tłumaczyła nam pochodzenie nazw ulic oraz opowiadała o Zamku Królewski i kolumnie Zygmunta III Wazy.

Na Starym Mieście spotkaliśmy przy Syrence warszawskiej prawdziwego kataryniarza, jest ich tylko 10 w Polsce.

O godzinie 12:00 było coś słodkiego, czyli warsztaty w Manufakturze Czekolady Wedel. Tam każdy uczestnik wycieczki dostał czekoladę do wypicia oraz pierniczek do ozdobienia, a także dowiedział się ciekawych informacji o założycielach słynnej fabryki czekolady Emilu i Janie Wedlu.

O godzinie 13:00 kolejnym punktem programu był spacer w Łazienkach Królewskich. W parku obejrzeliśmy limuzynę marszałka Józefa Piłsudskiego,  pomnik Fryderyka Chopina siedzącego pod wierzbą płaczącą. Całość kompozycji kojarzy się z monumentalną harfą.

Około godziny 16:00 zjedliśmy obiad i  udaliśmy się do stacji metra, aby metrem warszawskim dojechać do Stadionu Narodowego. To był ostatni, ale najlepszy punkt programu.

Koledzy bardzo ucieszyli się z tej atrakcji, ponieważ pan przewodnik ciekawie opowiadał o tym obiekcie. Zaprowadził nas do ogromnego podziemnego parkingu, kaplicy, szatni piłkarzy i oczywiście płyty stadionu oraz trybun kibiców. Tam również kupiliśmy różne pamiątki.

W drogę powrotną udaliśmy się około godziny 18:30. Do Krasnopola dotarliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wycieczki o godzinie 23:30.

 

Joomla Templates by Joomla51.com